Co warto wiedzieć o sprężarkach

Co warto wiedzieć o sprężarkach

Nie jest tajemnicą, że sprężarki śrubowe olejowe to przede wszystkim autonomiczne urządzenia, dzięki którym można do poszczególnych instalacji wprowadzić sprężone powietrze. Wykorzystywane są one w dzisiejszych czasach prawie na każdej hali produkcyjnej, w fabrykach, czy też innych zakładach, w których poszczególne procesy nie poradzą sobie bez tego typu rozwiązań. Co warto zatem o nich wiedzieć? Tego dowiesz się z niniejszego tekstu. 

Wybierz odpowiedni dla siebie rodzaj   

Sprężarki śrubowe olejowe, czy też bezolejowe? Na co się zdecydować? Inwestorzy bardzo często rozważają między tymi dwoma opcjami zakupu. Ten pierwszy jest w stanie wygenerować o wiele większe ciśnienie, dzięki temu, że wykorzystywany podczas pracy olej skutecznie wypełnia przestrzenie między śrubami.

Należy jednak pamiętać, że w takim powietrzu mogą znajdować się bardzo śladowe cząstki tej substancji. Dlatego też produkcje, zajmujące się wytwarzaniem leków oraz środków farmaceutycznych stawiają raczej na sprężarki śrubowe bezolejowe. Nie są one w stanie wytworzyć tak dużego ciśnienia, jaki ich olejowe odpowiedniczki, jednak w ich przypadku powietrze dostające się do instalacji jest o wiele czystsze. 

Zwróć uwagę na specyfikacje 

Producent sprężarek śrubowych swoim klientom oferuje bardzo dużo modeli tego typu urządzeń. Różnią się one między sobą wielkością, mocą oraz dodatkowymi funkcjami. Zakupując je należy również zwrócić uwagę na hałas, jaki towarzyszy podczas ich eksploatacji.

Jeżeli jest to dla danego zakładu czynnik bardzo istotny, to należy postawić na takie urządzenia, których obudowa w znacznym stopniu jest w stanie sobie poradzić ze stłumieniem, wydobywających się podczas pracy dźwięków. Nie jest więc trudno znaleźć odpowiednie dla swojego zakładu np. sprężarki śrubowe olejowe.