Niedosłyszysz? Nie ignoruj tego!

Niedosłyszysz? Nie ignoruj tego!

Coraz częściej ludzie zaczynają zauważać problemy związane ze słuchem. Może to najwyższy moment na aparaty słuchowe Poznań? Nie dowiesz się tego, jeżeli nie poddasz się odpowiednim badaniom. Zaburzenia związane z tym zmysłem są zazwyczaj skutkiem wielu rzeczy i dotykają zarówno osoby starsze, młode, a nawet dzieci. Objawy mogą być niepozorne.

Zwiększanie głośności telewizora, prośby o powtórzenie wypowiedzi danej osoby, czy też coraz częściej pojawiające się niewyraźne dźwięki. Zauważyłeś to u siebie? Wykonaj badanie słuchu w Poznaniu i dowiedz się, jak możesz temu zaradzić

Co może ulec uszkodzeniu?

Słuch to zmysł, który składa się z kilku mechanizmów. Jeżeli jakiś zawodzi, należy w takim wypadku wykonać badania słuchu i odkryć jaki konkretnie. Problem może leżeć albo w części przewodzeniowej ucha (małżowinie, błonie bębenkowej, przewodzie słuchowym, jak i kosteczkach słuchowych) albo odbiorczej (ślimaku, nerwie słuchowy, czy też części mózgu odpowiedzialnej za słuch). Aby dobrać odpowiednie aparaty słuchowe Poznań, dostosowane indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby, należy znaleźć źródło problemu. 

Zalety stosowania aparatów słuchowych 

Duża część społeczeństwa ma problem ze zmysłem słuchu. Szacuje się, że w Polsce jest to co trzecia osoba. Aparaty słuchowe Poznań nie tylko polepszają komfort życia, ale i gwarantują bezpieczeństwo, np. podczas przechodzenia przez pasy. Ta zaawansowana technologia jest dyskretna i dzięki permanentnym kolorom praktycznie niezauważalna. Badania słuchu pozwalają na określenie poziomu niedosłuchu i tym samym wskazują modele aparatów słuchowych, które będą odpowiednie dla danej osoby.