Oświetlenie w domu

sklep z lampami

Wybór lampy do domu jest niezmiernie ważny. Spełnia ono szereg funkcji użytkowych i dekoracyjnych. Dobrze dobrane lampy potrafią optycznie powiększać pomieszczenia, modelować je i stwarzać odpowiedni nastrój. Ważne jest dobranie lamp odpowiednio do danego pomieszczenia.

Salon

W salonie koncentrujemy się na głównym oświetleniu górnym. Odwiedzając sklep z oświetleniem, zwróćmy uwagę na żyrandole, duży wybór lamp i plafony oraz kinkiety. Jeśli salon jest wyjątkowo duży, warto rozważyć dodatkowe źródło światła. Sklep z oświetleniem oferuje też akcesoria dekoracyjne takie jak taśmy ledowe czy stojące lampy.

Kuchnia

W kuchni poza oświetleniem górnym konieczne są punktowe oświetlenia miejsc do pracy, na przykład blatu roboczego czy też dodatkowe górne oświetlenie wyspy, jeśli ją mamy. Sklep z oświetleniem oferuje różne systemy rozwiązań oświetlenia podszafkowego, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do naszych mebli.

Łazienka

W łazience raczej rezygnujemy z lamp górnych, szczególnie w małych pomieszczeniach. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płaskie plafony lub reflektory sufitowe. Jeśli w łazience znajduje się duże lustro, to warto je dodatkowo doświetlić. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie źródeł światła po obu stronach lustra.

Sypialnia

Jeśli decydujemy się w sypialni na zastosowanie światła górnego, należy zadbać o to, by było ciepłe i rozproszone. Taki efekt osiągniemy między innymi przez zastosowanie w oprawach mlecznych kloszy. Konieczne są także punktowe lampki nocne, możliwe do wyłączenia z poziomu łóżka.