Pomoc osobom uzależnionym

Pomoc osobom uzależnionym

Uzależnienie od alkoholu jest przewlekłą chorobą. Dotyka ona osoba w różnym wieku, różnej płci i o różnym statusie materialnym. Alkoholizm to tylko jedno z uzależnień. Bez względu na to, z jakim uzależnieniem zmaga się dana osoba szansa na to, że zerwie z nim sama są niewielkie.

Z pomocą osobom uzależnionym

Specjalistyczne ośrodki leczenia uzależnień działają w całym kraju. Wiele osób wybiera prywatne placówki, gdyż można się do nich dostać praktycznie „od ręki”. Leczenie alkoholizmu prowadzone jest przy wsparciu specjalistów. Leczenie alkoholizmu prowadzą nie tylko terapeuci uzależnień, ale także psycholodzy.

Wiele osób, które zdecydowało się na leczenie alkoholizmu wymaga wsparcia farmakologicznego. Leczenia alkoholika zawsze zaczyna się od detoksu. Należy też pamiętać, że leczenie alkoholika nie zakończy się po tygodniu czy dwóch. Leczenie alkoholika jest długotrwałe. Terapia alkoholizmu w większości przypadków kończy się sukcesem. Szanse na to, że terapia alkoholizmu zakończy się powrotem do trzeźwości są tym większe, im większa jest motywacja osoby uzależnionej.

Nie tylko alkoholicy

Terapia dla alkoholików prowadzona jest przez zamknięty ośrodek leczenie uzależnień. Terapia alkoholizmu jest tylko częścią oferty, którą ten ośrodek leczenie uzależnień przygotował. Alkoholizm to nie jedyne uzależnienie. Można być uzależnionym od narkotyków, gier komputerowych, hazardu, seksu, leków. Dzisiaj coraz więcej młodych ludzi uzależnionych jest od telefonu komórkowego. Ośrodek leczenie uzależnień jest przygotowany do terapii także tych uzależnień.