Poznaj wymogi stawiane koszom na śmieci

Poznaj wymogi stawiane koszom na śmieci

Jak uatrakcyjnić przestrzeń publiczną, a jednocześnie mieć pewność, że będzie ona możliwie jak najczystsza? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie wydaje się skomplikowana. Wystarczy przecież, że zaopatrzymy się w kosze uliczne wolnostojące. Okazuje się, że te niewielkie elementy małej architektury miejskiej mogą przynieść nam szereg korzyści.

Gdzie stawiać miejskie kosze na śmieci?

Odpowiedź na pytanie o to, gdzie stawiać kosze miejskie również nie wydaje się skomplikowana. Logicznym jest przecież to, że powinny one zajmować tę samą przestrzeń, co piesi i spacerowicze. Ich miejsce znajduje się w związku z tym nie tylko na kolejnych ulicach, ale również w parkach i na rynkach, a więc wszędzie tam, gdzie ludzie lubią się gromadzić, poruszają się bez pośpiechu, często spotykają się tylko po to, aby pobyć ze sobą i… śmiecą.

Kosze pasujące do przestrzeni

Jeśli już wiemy, gdzie stawiać kosze wolnostojące, łatwiej będzie nam odpowiedzieć na kolejne pytanie, te zaś dotyczy ich cech charakterystycznych. Tam, gdzie ludzi jest wielu, przed koszami również piętrzy się sporo wyzwań. Okazuje się, że muszą one sprostać nie tylko wymagającym warunkom atmosferycznym, ale i samym użytkownikom, właśnie kosze na śmieci są bowiem wyjątkowo często tymi obiektami, które niejako zachęcają do aktów wandalizmu. Powinny być więc one nie tylko funkcjonalne i miłe dla oka, ale również odporne na uszkodzenia. Ich obsługa nie powinna mieć problemu z ich opróżnianiem, dla wandala muszą jednak stanowić wyzwanie.