Rustykalna, a jednocześnie nowoczesna sypialnia

Rustykalna, a jednocześnie nowoczesna sypialnia

Czy możliwe jest zaprojektowanie przestrzeni, która byłaby zarazem rustykalna i nowoczesna? Oczywiście, że tak! Meble drewniane, odpowiednio dobrane kolory, akcesoria oraz materiały to klucz do sukcesu. Przemyślane zestawienia mogą wnieść do każdej sypialni przytulny klimat, a całość będzie reprezentować bliskość człowieka z naturą. Jak można uzyskać taki efekt? Przekonasz się z poniższego tekstu. 

Drewniane meble to podstawa 

W każdej rustykalnej aranżacji zarówno w kuchni, sypialni, salonie itd. główne skrzypce grają meble drewniane i to właśnie na nich powinno się skupić. W duchu stylu rustykalnego istnieje przeświadczenie, że im bardziej są one naturalne, tym lepiej. Szuka się więc powierzchni, które byłyby nieregularne, często popękane z widocznymi sękami, dotknięte zębem czasu itd.

Z niektórych tych elementów można jednak zrezygnować, na rzecz bardziej nowoczesnej aranżacji. Meble z litego drewna warto wybrać o gładkiej nawierzchni (jest łatwiejsza w czyszczeniu) i prostych kształtach. Jest to wypracowany kompromis, który świetnie zdaje egzamin. 

Dodatki dopełnią wszystko 

Meble drewniane to oczywiście niejedyne elementy, które muszą znajdować się w sypialni. Oprócz tej praktycznej strony należy również zadbać o dodatki, a między nimi można wybierać do woli. Patrząc na styl rustykalny, a jednocześnie nowoczesny, warto jest postawić między innymi na: 

  • delikatne akcenty kolorystyczne – na ścianach, materiałach, ozdobach do postawienia, 
  • materiały – wprowadzają one do pomieszczenia przytulny klimat. Wbrew pozorom jest ich bardzo dużo, są to: zasłony, pościel, koce, dywany, poszewki na poduszki ozdobne. Na tle drewnianych mebli dobrze prezentują się zarazem w jednolitych odcieniach, jak i w dopasowanych do reszty wzorach. Trzeba to wyczuć,
  • kwiaty – co to za bliskość z naturą bez roślinności? Zielone akcenty nie tylko działają kojąco na zmysły, ale i doskonale prezentują się z odcieniami drewna.