Wybieramy lampę do domu

sklep z lampami

Oświetlenie to niezwykle istotny element każdego mieszkania. Źle dobrane będzie męczyć nasze oczy lub przytłaczać ogólny wystrój mieszkania. Dlatego, zanim odwiedzimy sklep z lampami, powinniśmy dokładnie przemyśleć jakie lampy chcemy zamontować w swoim mieszkaniu.

Proste lampy?

W zależności od tego, w jakim stylu utrzymane jest nasze mieszkanie, tak powinniśmy dobierać do poszczególnych pomieszczeń lampy. Sklep z lampami daję nam współcześnie olbrzymi wybór produktów. Znajdziemy tam lampy proste, bogato zdobione i utrzymane w nowoczesnych kształtach. Sklep z lampami oferuje nam też oświetlenie punktowe, a znajdzie się tam też ponadczasowa i zawsze moda lampa wisząca. Jeżeli nasz dom utrzymany jest w stylu industrialnym i minimalistycznym, to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie lampa wisząca prosta. Pozbawiona wszelkich ozdób lampa, może być nawet pozbawiona klosza, a całą ozdobą oświetlenia będzie duża i efektowna żarówka.

A może z przepychem?

Z kolei w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym stylu doskonale sprawdzi się lampa wisząca z bogatym zdobnictwem. Lampa taka powinna nawiązywać swoją konstrukcją i wyglądem do tradycyjnych żyrandoli i być wykonana z naturalnych materiałów. Lampa w stylu klasycznym nie może być pozbawiona klosza. Tutaj wybór jest naprawdę olbrzymi. Mamy klosze okrągłe, półokrągłe lub też stożkowe. Możemy też zdecydować się na urządzenia, które ozdobione będą florystycznymi ornamentami lub dekoracyjnymi abażurami. Te wykonane z papieru lub delikatnej tkaniny, mogą być dodatkowo ozdobione subtelnym wzorem czy rysunkami.