Dlaczego warto stosować olej kokosowy?

olej kokosowy nierafinowany

Olej kokosowy został uznany za produkt wyjątkowo korzystnie wpływający na nasze zdrowie i urodę. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się stosować go na co dzień„ w swojej kuchni, jak też do pielęgnacji urody. 

Olej kokosowy nierafinowany: dlaczego warto go używać?

Olej kokosowy to produkt, który w Polsce dostępny jest od niedawna. Wokół niego jest mnóstwo kontrowersji. Jedni są zdania, że jest to produkt, który nie służy naszemu zdrowiu z uwagi na dużą zawartość tłuszczów nasyconych. Olej kokosowy nierafinowany zawiera jednak średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Oleje kokosowe dobrej jakości mają w swoim składzie tylko jeden składnik: olej pozyskany z miąższu kokosa. Zdecydowanie najwięcej wartości odżywczych ma olej kokosowy nierafinowany. Olej kokosowy nierafinowany jest tłoczony na zimno. Pachnie więc podobnie do kokosu. Olej kokosowy nierafinowany nie nadaje się do smażenia: ma zbyt niską temperaturę dymienia. 

Olej kokosowy nierafinowany: jaki kupić?

Oleje kokosowe – jak już wspomnieliśmy – mogą być rafinowane lub nierafinowane. Ale oleje kokosowe mogą być pozyskiwane z różnych plantacji kokosa. Jeżeli zależy nam na tym, aby kupić naprawdę wartościowe oleje kokosowe wybierzmy bio olej kokosowy. Bio olej kokosowy to gwarancja, że jest to produkt pochodzący z kontrolowanych, ekologicznych upraw. Bio olej kokosowy będzie zawierał dużą ilość kwasu laurynowego. Olej ekologiczny będzie więc można wykorzystać na co dzień w kuchni. Do tego olej ekologiczny sprawdzi się jako kosmetyk.

Większość z nas stara się jak najczęściej korzystać z olejów roślinnych. Do tych, które ostatnio wybierane są najczęściej należy olej kokosowy. Olej ekologiczny kokosowy jest jednym z najzdrowszych tłuszczy roślinnych.