Pochłaniacze wilgoci

Pochłaniacze wilgoci to skuteczne rozwiązanie do usuwania zawilgocenia z zamkniętych opakowań. Świetnie się sprawdzają do zabezpieczenia towarów, które są wrażliwe na działanie pary wodnej. Dostępne są w różnych praktycznych postaciach: granulatu, saszetek, kapsułek albo tabletek.

Pochłaniacze wilgoci w postaci Granulatu

Pochłaniacz wilgoci w formie granulatu składa się z żelu krzemionkowego, glinki bentonitowej albo sita molekularnego. Glinka bentonitowa ma kształt ziarna, którego rozmiar może wynosić od 0,25 mm do 6,3 mm. Wykorzystywana jest do produkcji pochłaniaczy wilgoci ze względu na bardzo dobre właściwości wchłaniające oraz brak szkodliwego oddziaływania na środowisko. Dzięki temu nie jest konieczna utylizacja.

Pochłaniacze wilgoci zawierające silica gel mogą być z powodzeniem wykorzystywane w branży spożywczej czy farmaceutycznej. Jest to całkowicie bezpieczne. Jest to możliwe dzięki temu, że żel krzemionkowy jest surowcem wyróżniającym się czystością. Silica gel ma dwie odmiany: brązową oraz białą.

Pochłaniacze wilgoci w postaci Saszetek

Saszetki wykorzystywane jako ochrona przed wilgocią mogą być wypełnione glinką bentonitową, sitem molekularnym albo żelem krzemionkowym. Ich dużym atutem jest to, że są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je z powodzeniem wykorzystywać jako zabezpieczenie przed wilgocią towarów magazynowanych albo transportowanych.

Na rynku dostępne są różne rodzaje saszetek Dri-Pack: Non woven typ A, Non woven typ B, Tyvek, microbag oraz w formie taśmy. Te ostatnie, to jest pochłaniacze wilgoci w taśmie, bardzo dobrze nadają się do umieszczenia w miejscach, które są trudno dostępne, na przykład boki transportowanego załadunku.

Pochłaniacze wilgoci  w postaci Kapsułek

Pochłaniacz wilgoci w postaci kapsułek może być stosowany w bezpośrednim kontakcie z żywnością albo lekami. Z tego względu wykorzystuje się go do usuwania zawilgocenia z opakowań do leków lub suplementów diety. Chroni tabletki nie tylko, kiedy pudełko jest zamknięte, ale także wtedy, gdy jest otwarte, podczas używania tabletek. Kapsułki mają kształt cylindra. Są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Do produkcji pochłaniaczy wilgoci w formie kapsułek można wykorzystywać gilica żel. Wszystko zależy od konkretnego przeznaczenia. Ze względu na swoje właściwości, kapsułki mają zastosowanie w wielu branżach. Są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Pochłaniacze wilgoci w postaci Tabletek

Pochłaniacz wilgoci w postaci tabletki charakteryzuje się cylindrycznym kształtem oraz jasnobrązową barwą. Jego średnica wynosi około 8 mm, natomiast wysokość 3 mm. Tabletki składają się z glinki bentonitowej. Ich dużym atutem jest to, że nie zanieczyszczają, chronionego przed zawilgoceniem produktu, granulatem. Zawdzięczają to swojej sprasowanej formie. Tak jak pozostałe produkty do ochrony przed wilgocią są bezpieczne dla środowiska.

Pochłaniacze w formie tabletek to zabezpieczenie przed wilgocią, ale nie tylko. Sprawdzają się również jako skuteczna ochrona przed korozją oraz innymi negatywnymi skutkami działania pary wodnej. Mają zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu, na przykład branży elektronicznej albo odzieżowej.