Domy na przedmieściach

Kto z nas nie chciałby zamieszkać w małej miejscowości, a jednocześnie blisko dużego miasta? Taką możliwość stwarzają domy pod Poznaniem.

Korzyści z przeprowadzki

Mieszkanie pod Poznaniem jest tańsze niż mieszkanie w mieście – pod względem metra kwadratowego. Świeże powietrze, brak korków, hałasu – to są powody, które sprawiają, że niektórzy z nas przeprowadzają się do własnego mieszkania Dąbrówka poza miastem. Domy Dąbrówka o dużej powierzchni można kupić w cenie trzyosobowego mieszkania w mieście. Optymalny pod względem kosztów i warunków życia dla większości obywateli będzie dom w domku. Dzięki tej opcji właściciele domów otrzymują tzw. „Komfort miejski”: całą komunikację, infrastrukturę, sprzątanie terytorium i wywóz śmieci, terytorium gospodarstwa domowego, bezpieczeństwo, miejsca parkingowe.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze miejsca prawnicy doradzają szczegółowe studium dewelopera, prosząc go o listę dokumentów. Wśród nich – decyzja o przydziale działki wskazująca jej przeznaczenie; dokumenty potwierdzające własność dewelopera na stronie; specyfikacje techniczne dotyczące komunikacji; ekspertyza projektu i sam projekt. Ponadto ważne jest, aby zobaczyć licencję na działalność budowlaną, pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych i oczywiście, projekt umowy zawierany z inwestorem. Przed podpisaniem umowy należy zwrócić uwagę na fakt – czy zarówno koszt przyszłego domu, liczba jego metrów kwadratowych, jak i dokładna lokalizacja są określone w umowie.