Na co uważać, wybierając sprężarki?

Na co uważać, wybierając sprężarki?

Obecne na prawie każdej hali produkcyjnej, czy też w nowoczesnych warsztatach sprężarki śrubowe olejowe są niezastąpionymi urządzeniami, dzięki którym do poszczególnych instalacji wprowadzane jest sprężone powietrze. Ich rozmiary, moc oraz dodatkowe funkcje, jakie oferują, pozwalają na wybranie modelu, dostosowanego do potrzeb konkretnego inwestora.

Te autonomiczne jednostki konstruowane są w taki sposób, aby przez długi czas mogły wykonywać ciągłą pracę, nawet w ciężkich warunkach. Nic więc dziwnego, że poziom ich eksploatacji jest bardzo wysoki. Na co więc należy w szczególności zwrócić uwagę, wybierając sprężarki śrubowe? 

Kupuj ze sprawdzonych źródeł 

Nie zawsze opłaca się oszczędzać. Stwierdzenie to z pewnością obejmuje sprężarki śrubowe olejowe. W ich przypadku warto jest postawić na sprawdzonego producenta, który oferuje nie tylko dogodne gwarancje, ale i usługę serwisową, dzięki której zawsze można liczyć na szybką reakcję w obliczu zaistniałej awarii.

Ceniący swoich klientów producent sprężarek śrubowych na czas ewentualnych napraw powinien ponadto zagwarantować urządzenia zastępcze, dzięki którym konkretna produkcja nie będzie narażona na przestój, z którym wiążą się straty finansowe. 

Zaufaj polskim producentom 

Polskie nie znaczy gorsze – trzeba mieć to zawsze z tyłu głowy. Zakupione w kraju sprężarki śrubowe olejowe są zawsze eksploatowane do granic możliwości i to bardzo często w ciężkich warunkach. Nie jest więc trudno o zużycie się danej części. Sprawdzony producent w takich wypadkach ma dostęp do oryginalnych komponentów zamiennych, dzięki czemu nie trzeba szukać zagranicznych zamienników. Gwarantuje on również ponadto często przeglądy techniczne, dzięki którym zawsze można w porę zauważyć, że coś jest nie tak.